
Tudunk imádkozni? Milyen egy jó imádság? Mikor szoktál imádkozni? Mit szoktál imádkozni? Imádság éve kapcsán eszünkbe jut számtalan szebbnél szebb gondolat kérdés… Tudjuk persze, csak mi, mai emberek, fiatalok és idősek vagyunk olyanok, hogy nem tudunk imádkozni. Bezzeg a tanítványok milyen szépen tudtak! Éger Ádám beszámolója a Nagykunsági Konfirmandus Találkozóról.
Takácsné Paksi Mária harmincnyolc éve van a pedagógusi pályán, jelenleg a tiszafüredi Bán Zsigmond Református Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, AMI és Óvoda főigazgatója. Munkáját idén a Református Nagykunságért Pedagógiai Díjjal ismerték el az egyházmegye Közgyűlésének ülésén. Az elismerés apropóján pályájának kezdetéről, szakmai útjáról, az intézmény bővüléséről és fejlesztéséről, a pedagógusi hivatásról, és jövőbeni terveiről beszélgettünk vele.
Az Alapítvány a Magyar Természettudományos Oktatásért kuratóriuma 2024-ben is odaítélte a Rátz Tanár Úr Életműdíjat, amelyet Rátz László pedagógus emlékére alapítottak, s ezzel minden évben kiemelkedő teljesítményt nyújtó pedagógusokat részesítenek elismerésben. Legutóbb Dr. Krizsánné Józsa Piroska, a Mezőtúri Református Kollégium, Gimnázium, Szakközépiskola és Általános Iskola biológia szakos tanára is átvehette a rangos elismerést. Életútjáról és szakmai pályájáról kérdeztük a nyugalmazott pedagógust.